Automatyzacja testów w oparciu o sztuczną inteligencję

Automatyzacja testów w oparciu o sztuczną inteligencję
9 marca 2021 Borland

Rewolucja trwa…

Niedawno prowadziliśmy seminarium internetowe zatytułowane Automatyzacja testów oparta na sztucznej inteligencji: rewolucja trwa… i mieliśmy świetną frekwencję. Wiele osób było zainteresowanych tematem automatyzacji testów opartej na sztucznej inteligencji, co nie było zaskoczeniem.

88% organizacji twierdzi, że sztuczna inteligencja (AI) jest obecnie najsilniejszym obszarem wzrostu w zakresie działań testowych w ich dążeniu do wysokiej jakości.

* Źródło: World Quality Report 2020-21 – www.microfocus.com/wqr

Ta statystyka jest szczególnie pouczająca, ponieważ jeśli chodzi zarówno o szybkość, jak i niezawodność automatyzacji testów, ewidentnie wiele organizacji szuka sposobów na ulepszenie obu – i coraz częściej poszukuje sztucznej inteligencji, która staje się liderem w tym obszarze.

Musimy zacząć od pytania „dlaczego”. Dlaczego istnieje potrzeba, aby sztuczna inteligencja zrewolucjonizowała automatyzację testów w pierwszej kolejności?

Odpowiedź na to pytanie, można znaleźć w pytaniu ankietowym tego webinaru: „Jak automatyzujesz testy na różnych platformach?”

Wyniki tego pytania ankietowego, jak wykazali nasi słuchacze, są wskazówką co do problemów, z jakimi boryka się dziś wiele organizacji. Zarządzanie automatyzacją testów na różnych platformach może być bardzo czasochłonnym procesem. Przynajmniej w tradycyjny sposób, gdzie tworzy się i utrzymuje wiele skryptów dla wielu platform i przeglądarek. Tak więc najczęstsza odpowiedź na to zagadnienie ankietowe: „Utwórz pojedynczy test, a następnie zmodyfikuj go, aby działał na każdej platformie”, wyjaśnia teraz „dlaczego”, o którym wspominaliśmy wcześniej, a pełne wyniki można znaleźć tutaj:

To, co dokładnie ilustruje pytanie „dlaczego” i to, co najbardziej mówi o tej ankiecie, jest to, że łącznie dwie trzecie słuchaczy wskazało na problemy z tworzeniem i utrzymywaniem wielu testów dla różnych platform. Ponownie, jest to czasochłonny proces i dlatego sztuczna inteligencja rewolucjonizuje automatyzację testów.

Zamiast tworzyć wiele skryptów testowych dla wielu platform, teraz dzięki automatyzacji testów opartej na sztucznej inteligencji firmy Micro Focus można stworzyć pojedynczy skrypt testowy, który będzie automatycznie uruchamiany na wielu platformach, urządzeniach i przeglądarkach.

Jeżeli jesteś zainteresowany, jak uczenie maszynowe (ML) i przetwarzanie języka naturalnego (NLP) łączą się z technologią i sztuczną siecią neuronową, aby zapewnić zaawansowane rozpoznawanie obiektów, które zwiększa pokrycie testów i zwiększa odporność zasobów testowych, to webinarium jest dla Ciebie.

Wreszcie, jeśli chcesz poznać korzyści płynące z włączenia sztucznej inteligencji do automatyzacji testów, będziesz szczególnie zainteresowany tym, jak testowanie oparte na sztucznej inteligencji radykalnie zmniejsza tworzenie i konserwację testów, jednocześnie umożliwiając dostarczanie wysokiej jakości doświadczeń na różnych platformach, urządzeniach i przeglądarkach.

Jeśli więc to wszystko brzmi interesująco i chcesz dowiedzieć się więcej o roli, jaką sztuczna inteligencja odgrywa teraz w automatyzacji testów, oraz o korzyściach, jakie możesz dziś odnieść, to na pewno spodoba Ci się to webinarium.

Podsumowanie

W artykule opisaliśmy jedynie część zalet testowania w oparciu o sztuczną inteligencję. Zachęcamy do samodzielnego wypróbowania tej funkcjonalności narzędzia UFT One we własnym środowisku.

Pełna wersja UFT One jest dostępna do natychmiastowego pobrania:

Masz pytania? Jesteśmy do dyspozycji. Chętnie pomożemy w wyborze. Skontaktuj się z nami.

Borland oferuje szeroki zakres rozwiązań pokrywający cały łańcuch dostarczania aplikacji. Rozwiązania Borland umożliwiają kontrolę nad stale rosnącym zróżnicowaniem i złożonością aplikacji, systemów i zespołów, pomagając osiągnąć najwyższą jakość oraz wydajność w każdym aspekcie procesu wytwarzania aplikacji.